Klizački klub Medveščak | Koturaljkaški klub Medveščak | Schlosserove stube 2, 10000 Zagreb | Telefon: +385 (0) 98 421 139 | Fax: +385 (0) 1 4555 404 | E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Međunarodna natjecanja

Geneve coupe Meyrinoise int. 09-12.03.17.

BASIC NOVICE A I
2. Lorena Čižmek

CUBS II
4. Tonka Žitković

CUBS I
8. Gita Žitković

 

Canazei 29th COPPA EUROPA 1-4.04.17.

CUBS II
8. Tonka Žitković

CUBS I
20. Nevia Ana Medić

BASIC NOVICE B I
3. Gabrijela Babić

 

Sofia Trophy 2017 8.2.2017 g. - 12.2.2017 g.

advance novice girls
18 . Lucija Simon

basic novice b I
4. Gabrijela Babić

cubs II
3. Tonka Žitković


Dragon Trophy Tivoli 2017.g 9.2.2017 - 12.2.2017

chicks I
13. Una Bunčić
16. Tara Plahutar

chicks II
18. Gita Žitković

cubs I
14. Nevia Ana Medić

cubs II
21. Lara Damjanović
24. Anja Šlibar

basic novice A 2003/2004
8. Lorena Čižmek
11. Juni Szabo

basic novice A 2005/2006
17. Sara Đordić
19. Ines Novak

 

Skate Helena 2017.g Beograd 17.-21.1.2017.

chicks II
16. Gita Žitković

chicks I
15. Kiara Jakuš Ogrinc

Cubs II
3. Tonka Žitković
25. Lara Damjanović
29. Anja Šlibar

basic novice A III
23. Sara Đordić

basic novice A I
11. Juni Teresa Szabo

basic novice B I
3. Gabrijela Babić

 

2nd ice challange Bled

Chics 1
Tara Plahutar 9.
Petra Trbojević 10.

 

Chicks 2
Gita Žitković 10.

 

Cubs 1
Nevia Ana Medić 5.
Helena Trbojević 11.

 

Cubs 2
Tonka Žitković 1.
Lara Damjanović 13.

 

Basic Novice A1
Juni Teresa Szabo 1.
Lorena Čižmek 2.

 

Basic Novice 3A
Ines Novak 9.

 

Basic Novice B
Gabrijela Babić 2.

 

Advance Novice
Lucija Simon 4.

 

 

28. Zlatni medevjed - 27-30. listopada 2016.g.

kadeti B
5. Kiara Jakuš Ogrinc
9.Una Bunčić
13. Tara Plahutar
17. Gita Žitković

kadet A
4. Jan Čižić

kadeti A I.
12. Nevia Ana Medić
16. Anja Budrović
23. Helena Trbojević

kadeti A II.
1.Tonka Žitković
22. Anja Šlibar
24.Lara Damjanović

napredne mlađe juniorke
28. Lucija Simon
34. Lorena Čižmek

mlađe juniorke A
13. Juni Teresa Szabo
21. Sara Djordić
22. Melanie Pavlović
29. Ines Novak
30. Lara Pili

mlađe juniorke B
4.Gabrijela Babić

juniorke
42. Marta Pili
43. Timea Mršić

 


Skate Celje 24-27.studenog 2016.g.

kadeti B I.
12. Gita Žitković

kadeti B II.
10. Kiara Jakuš Ogrinc
21. Tara Plahutar

kadeti A I.
22.Nevia Ana Medić
29.Helena Trbojević
35. Lorena Pavlović

kadeti A II.
3.Tonka Žitković
30. Anja Šlibar
34.Lara Damjanović


basic novice III
36.Sara Djordić
41. Melanie Pavlović

basic novice A1
10. Lorena Čižmek
23. Juni Teresa Szabo

basic novice B1
1. Gabrijela Babić

 

 

10. Santa Claus CUP Budapest 6-9-prosinca 2016.g.

 

Kadeti B
8. Kiara Jakuš Ogrinc
20. Gita Žitković

 

kadeti A
5.Tonka Žitković
19. Anja Šlibar

 

 

Jegmadar Easter Cup, Stolni Biograd, Mađarska, 16-17.04.2016.

Basic Novice A
6. Lorena Čižmek

 

28. EC Trofeo U.I.S.P., Canazei, Italija, 02-05.04.2016.

Chicks I
5. Tonka Žitković
Basic Novices AI
14. Lucija Simon
Basic Novices BII
9. Gabrijela Babić

 

27. EC Rozmaring Sportorszag Trophy, Budimpešta, Mađarska, 02.-06.03.2016.

Basic Novices B2
6. Gabrijela Babić
Basic Novices A1
13. Lucija Simon
Basic Novices A2
19. Lorena Čižmek

 

Hellmut Seibt Memorial 2016, Beč, Austrija, 23-27.02.2016.

Interclub Chicks
3. Tonka Žitković
Interclub Basic Novice AII
8. Lucija Simon

 

 

EC Sofia Trophy, Sofija, Bugarska, 10.-14.02.2016.

Chicks I
2. Tonka Žitković
Basic Novices AI
7. Lucija Simon
Basic Novice BII
6. Gabrijela Babić

 

Tivoli Cup 2016, Ljubljana, Slovenija, 04-07.02.2016.

Basic Novice B
7. Gabrijela Babić
Basic Novice AI
5. Lucija Simon
Basic Novice AII
6. Lorena Čižmek
Cubs I
18. Ines Novak
Chicks I
1. Tonka Žitković
20. Anja Šlibar
28. Lara Damjanović
Chicks II
10. Chiara Jakuš Ogrinc

 

EC Skate Helena 2016, Beograd, Srbija, 19.-23.01.2016.

Chicks I
6. Tonka Žitković
Basic Novices AII
22. Lorena Čižmek
Basic Novices AI
4. Lucija Simon
Basic Novices BII
7. Gabrijela Babić

 

 

9. Santa Claus Cup 2015, Budimpešta, Mađarska, 28.11.-04.12.15.

Chicks
1. Tonka Žitković
Basic Novice AI
6. Lucija Simon
Basic Novice B
11. Gabrijela Babić

 

27. Zlatni medvjed, Zagreb, 19-22.11.2015.

Chicks II
5. Kiara Jakuš Ogrinc
Chicks I
1. Tonka Žitković
22. Anja Šlibar
24. Ena Barušić
Cubs II
14. Nevia Ana Medić
Cubs I
21. Ines Novak
Basic Novice AII
11. Lorena Čižmek
21. Petra Oniško
Basic Novice B
11. Gabrijela Babić
Advanced Novice
17. Lucija Simon
Junior
39. Robertina Vitez

 

 

Skate Celje 2015, Celje, Slovenija, 11-15.11.2015.

Basic Novices BII
5. Gabrijela Babić
Basic Novices AI
8. Lucija Simon
Cubs II
11. Nevia Ana Medić
Chicks I
1. Tonka Žitković
Chicks II
16. Kiara Jakuš Ogrinc

 

42. Leo Scheu Memorial, Gradac, Austrija, 27-31.10.2015.

Basic Novice Girls
12. Lucija Simon
20. Lorena Čižmek
Chicks Girls
1. Tonka Žitković

 

27. EC Trofeo U.I.S.P., Canazei, Italija, 6-10.04.2015.

Chicks II
2. Tonka Žitković

 

26. EC Rozmaring Sportorszag Trophy, Budimpešta, Mađarska, 11.-15.03.2015.

Basic Novics AI Girls
13. Gabrijela Babić
Basic Novices AII Girls
6. Lucija Simon
Basic Novices AIII Girls
15. Lorena Čižmek
Chicks II Girls
2. Tonka Žitković

 

Sarajevo Open 2015, BIH, 20.02.-22.02.2015.

Basic Novice AIII Girls
8. Lorena Čižmek

 

EC Ringhoffer Cup 2015, Prag, Češka, 18.02.-22.02.2015.

Basic Novices AI Girls (01.07.2001.-30.06.2002.)
7. Gabrijela Babić
Basic Novice AII Girls (01.07.2002.-30.06.2003.)
9. Lucija Simon
Chicks II Girls (01.07.2007. and younger)
2. Tonka Žitković

 

 

Tivoli Cup 2015, Ljubljana, Slovenija, 12-14.02.2015.

Chicks Girls 01.07.2007. and younger
2. Tonka Žitković
Chicks Girls 01.07.2006. to 30.06.2007.
20. Anja Budrović
Basic Novice A Girls 01.07.2003. to 30.06.2004.
13. Lorena Čižmek
20. Petra Oniško
Basic Novice A Girls 01.07.2002. to 30.06.2003.
5. Lucija Simon
Basic Novice A Girls 01.07.2001. to 30.06.2002.
6. Gabrijela Babić

 

8. EC Skate Helena 2015, Beograd, Srbija, 20.-24.01.2015.

Chicks II Girls
1. Tonka Žitković
Basic Novices AII Girls
16. Lucija Simon
Basic Novices AI Girls
8. Gabrijela Babić

 

 

41. Leo Scheu Memorial, Graz, Austrija, 11-14.11.2014.

Basic Novice A Girls
18. Lucija Simon

 

Skate Celje 2014, Celje, Slovenija, 13.-16.11.2014.

Basic Novices AI Girls
16. Gabrijela Babić
Basic Novices AII Girls
12. Lucija Simon
Basic Novices AIII Girls
20. Lorena Čižmek
Chicks I Girls
18. Nevia Ana Medić
21. Anja Budrović
Chicks II Girls
1. Tonka Žitković

 

26. Zlatni medvjed, Zagreb, Hrvatska, 06.-09.11.2014.

Senior Ladies
6. Ema Lipovšćak
Basic Novice A I Girls
11. Gabrijela Babić
Basic Novice A II Girls
9. Lucija Simon
20. Lorena Čižmek
29. Petra Oniško
Cubs Girls
11. Ella Zajec
20. Ines Novak
Chicks Girls
2. Tonka Žitković
6. Nevia Ana Medić
14. Anja Budrović
27. Kiara Jakuš Ogrinc
28. Marta Leskovar
30. Ena Barušić

 

 

26. Coppa Europa - Trofeo U.I.S.P., 09.-13-04.2014., Canazei, Italija

6. Lana Petranović

 

23. Triglav Trophy 2014., Jesenice, Slovenija, 02.-06. 04. 2014.

Advanced Novice Girls
12. Lana Petranović

 

25. Sportland Trophy, Budimpešta, Mađarska, 04.-09.03.2014.

Basic Novice BII Girls
6. Lana Petranović
Basic Novice AII Girls
16. Gabrijela Babić
Basic Novice AIII Girls
16. Lucija Simon
Cubs I Girls
16. Lorena Čižmek
36. Paulina Pavičić
Chicks II Girls
16. Tonka Žitković

 

EC Ringhoffer Cup 2014, Prag, Češka, 12.02.-14.02.2014.

Basic Novice BII Girls
4. Lana Petranović
Basic Novice AII Girls
3. Gabrijela Babić
Basic Novice AIII Girls
10. Lucija Simon
Cubs I Girls
7. Lorena Čižmek
Chicks II Girls
4. Tonka Žitković

 

Tivoli Cup 2014, Ljubljana, Slovenija, 06-08.02.2014.

DEBS GIRLS
1. Lana Petranović
CHICKS GIRLS 2006 AND YOUNGER
13. Nevia Ana Medić

 

Sarajevo Open 2014, BIH, 31.01.-02.02.2014.

Senior Ladies
8. Ema Lipovšćak
Basic Novice BI Girls
1. Lana Petranović
Basic Novice AI Girls
6. Gabrijela Babić
Basic Novice AIII Girls
6. Lorena Čižmek
Chicks II Girls
10. Anja Šlibar

 

 7th EC Skate Helena 2014, Beograd, Srbija, 21.-25.01.2014.

Basic Novices BII Girls
4. Lana Petranović
Basic Novices AII Girls
10. Gabrijela Babić
Basic Novices AIII Girls
4. Lucija Simon

 

46. Zlatna pirueta Zagreba, Zagreb, Hrvatska, 05.-08. 12. 2013.
Senior Ladies
24. Ema Lipovšćak

 

7th Santa Claus Cup 2013, Budimpešta, Mađarska, 02-08.12.13.
Basic Novice A Girls A
5. Lucija Simon

 

Ice Challenge 2013, Graz, Austrija, 19-24.11.2013.

Advanced Novice Girls
36. (q) Lana Petranović

 

Skate Celje 2013, Celje, Slovenija, 14.-17.11.2013.

Junior Ladies
28. Ivona Repe
Basic Novices B II Girls
2. Lana Petranović
Basic Novices A II Girls
11. Gabrijela Babić
Basic Novices A III Girls
8. Lucija Simon
Cubs I Girls
20. Lorena Čižmek
29. Paulina Pavičić
Chicks II Girls
2. Tonka Žitković
14. Anja Budrović
ekipno
16. KKK Medveščak

 

25. Zlatni medvjed, Zagreb, Hrvatska, 17.-20.10.2013.

Senior Ladies
9. Ema Lipovšćak
Junior Ladies
13. Ivona Repe
Basic Novices B Girls
1. Lana Petranović
11. Lara Krizmanić
Basic Novices A Girls
10. Lorena Čižmek
13. Gabrijela Babić
15. Lina Krizmanić
27. Lucija Simon
33. Paulina Pavičić
Cubs Girls
19. Petra Oniško
Chicks Girls
1. Tonka Žitković
11. Nevia Ana Medić
13. Anja Budrović
18. Anja Šlibar
Ekipno
4. KKK Medveščak

 

 14. Mladost Trophy, Zagreb, Hrvatska, 20.-24.03.2013.

Chicks Girls
14. Ella Zajec
16. Tonka Žitković
23. Anja Budrović
24. Nevia Ana Medić
Cubs B Girls
6. Lorena Čižmek
8. Lina Krizmanić
22. Petra Oniško
Cubs A Girls
3. Lucija Simon
Basic Novice A2 Girls
22. Gabrijela Babić
Basic Novice A1 Girls
10. Lara Krizmanić
Basic Novice A Boys
3. Rino Cetinić
Junior Ladies
15. Ivona Repe
19. Antonija Mraović 

 

Tivoli Cup 2012, Ljubljana, Slovenija, 07-10.02.2013.

Cubs Girls 2003.
8. Lucija Simon

 

24. EC Sportland Trophy, Budimpešta, Mađarska, 06-10.02.2013.

Cubs Girls 2003.
5. Lucija Simon
18. Lorena Čižmek
29. Paulina Pavičić
Cubs Girls 2004
16. Petra Oniško

 

6th EC Skate Helena 2013, Beograd, Srbija, 22-26. siječnja 2013.

Cubs girls 2003
14. Lucija Simon

 

45. Zlatna pirueta Zagreba, Zagreb, Hrvatska, 13.-15. 12. 2012.

Senior Ladies
19. Ema Lipovšćak

 

6th Santa Claus Cup 2012, Budimpešta, Mađarska, 05 – 09. 12. 2012.

Cubs Girls 2002
2. Lucija Simon

 

24. Zlatni medvjed, Zagreb, Hrvatska, 23.-25.11.2012.

Senior Ladies
6. Ema Lipovšćak
Junior Ladies
19. Ivona Repe
Advanced Novice Boys
5. Petar Cetinić
Basic Novice B Girls
13. Lara Krizmanić
Cubs Girls
6. Lucija Simon
10. Lorena Čižmek
30. Lina Krizmanić
36. Paulina Pavičić
41. Petra Oniško
Chicks Girls
18. Ella Zajec
Ekipno
15. KKK Medveščak

 

Skate Celje 2012, Celje, Slovenija, 15.-18.11.2012.

Junior Ladies
19. Ivona Repe
Cubs Girls 2003.
15. Lorena Čižmek
30. Paulina Pavičić

ekipno
32. KKK Medveščak

ISU Junior Grand Prix Croatia Cup 2012, Zagreb, Hrvatska, 03-06.10.2012.

Junior Ladies
27. Ema Lipovšćak

Junior Men
23. Petar Cetinić

ISU Junior Grand Prix Senčila Bled Cup 2012, Slovenija, 26-29.09.2012.
26. Ema Lipovšćak

EC 23. Sportland Trophy 2012, Budimpešta, Mađarska, 07-11. 03. 2012.

Advance Novices Girls 1996/97
9. Ivona Repe
Cubs Girls 2003
24. Lucija Simon
33. Lorena Čižmek
37. Paulina Pavičić

Svjetsko juniorsko prvenstvo 2012, Minsk, Bjelorusija, 27.02.-04.03.2012.

36.(q) Ema Lipovšćak

Dragon Trophy 2012 / Tivoli Cup 2012, Ljubljana, Slovenija, 02. - 05. 02. 2012.

Senior Ladies
6. Ema Lipovšćak
Novice Girls
16. Ivona Repe
Cubs Girls 2002
7. Gabrijela Babić
Cubs Girls 2003
11. Lucija Simon
21. Lorena Čižmek
24. Paulina Pavičić
Chicks Girls
21. Petra Oniško

5th Europa Cup Skate Helena 2012, Beograd, Srbija, 10. - 14.siječnja 2012.


Basic Novice A Girls 2000 (Springs)
7. Lara Krizmanić

44. Zlatna pirueta Zagreba, Zagreb, Hrvatska, 08.-10. 12. 2011.

Senior Ladies
23. Ema Lipovšćak

23. Zlatni medvjed, Zagreb, Hrvatska, 25.-27.11.2011.

Junior Ladies
7. Ema Lipovšćak

Advanced Novice Girls
6. Ivona Repe
10. Antonija Mraović

Basic Novice B Girls
25. Ivana Pinek

Basic Novice A Girls
11. Lara Krizmanić
30. Arna Grabar

Cubs Boys
4. Viktor Grabar

Cubs Girls
7. Gabrijela Babić
15. Lina Krizmanić
21. Lucija Simon
35. Lorena Čižmek
42. Nora Požgaj
43. Paulina Pavičić

Chicks Girls
15. Petra Oniško

Ekipno
12. KKK Medveščak

Skate Celje 2011, Celje, Slovenija, 09.-13.11.2011.

Cubs Girls 2003.
23. Lucija Simon
29. Lina Krizmanić
34. Lorena Čižmek

Cubs Girls 2002.
26. Gabrijela Babić

Basic Novice A Girls 2000 (Springs)
11. Lara Krizmanić

Advanced Novice Girls 1997/1996
6. Ivona Repe
8. Antonija Mraović

ekipno
19. KKK Medveščak

ISU Junior Grand Prix Baltic Cup 2011, Gdanjsk, Poljska, 14.-18.09.2011.
24. Ema Lipovšćak

European Criterium
UKUPNI POREDAK za 2010/2011

Junior men
1. Mislav Blagojević
Junior ladies
36. Mateja Bursić
Novices girls
41. Sara Barković
Debs boys
4. Tomislav Mikulandrić
Debs g.1997.
27. Ivona Repe
Springs girls, 1999.
45. Antonia Banović
46. Ozana Domić
47. Antea Stojić
Springs girls,2000.
29. Lana Petranović
66. Dora Grizelj
Cubs girls, 2001.
42. Timea Mršić
POREDAK KLUBOVA U SEZONI 2010/11
18.Medveščak

European Criterium 23. Coppa Europa Trofeo UISP, Canazei, Italija, 11 – 17. 04. 2011

Junior men
2. Mislav Blagojević

Triglav Trophy 2011., Jesenice, Slovenija, 07 – 10. 04. 2011.

Novice boys
19. Mislav Blagojević

Belgrade Trophy, Beograd, Srbija, 01 – 02. 04. 2011.

Novice girls
3. Antonija Mraović
Juvenile
3. Lana Petranović
Pre-juvenile
1. Hana Kosić
4. Lucija Simon
6. Katja Barić
8. Vanja Čirjak

Open Championships BIH, Sarajevo, BIH, 12 – 13. 03. 2011.

Novice girls
2. Antonija Mraović
Debs boys
1. Tomislav Mikulandrić
Debs girls, 1997.
4. Ivona Repe
Springs girls,2000.
1. Lana Petranović
5. Lara Krizmanić
9. Dora Grizelj
Cubs girls, 2002.
2. Gabrijela Babić
3. Iva Gligora
6. Katja Barić
Chicks girls 2003.
1. Hana Kosić
5. Lucija Simon
6.Lina Krizmanić

European Criterium 22. Rozmaring Trophy 2011, Budimpešta, Mađarska, 02 – 06. 03. 2011.

Junior men
2. Mislav Blagojević
Debs boys
6. Tomislav Mikulandrić
Springs girls,2000.
16. Lana Petranović

Dragon Trophy 2011. Tivoli Cup 2011., Ljubljana,Slovenija, 03 – 06. 02. 2011.

Junior men
6. Mislav Blagojević
Novice girls
21. Ivona Repe
22. Antonija Mraović
26. Antonia Banović
Debs boys
2. Tomislav Mikulandrić
Debs girls,1997.
9. Rikarda Galić
Debs girls,1998.
17. Petra Loborec
Springs girls,1999.
16. Ozana Domić
17. Antea Stojić
Springs girls,2000.
2. Lana Petranović
3. Lara Krizmanić
17. Dora Grizelj
Cubs girls,2001.
8. Timea Mršić
12. Paula Čirjak
14. Monika Papić
Cubs girls, 2002.
5. Iva Gligora
8. Gabrijela Babić
16. Katja Barić
Chicks girls,2003.
6. Hana Kosić
11. Vanja Čirjak

EYOWF , Liberec, Češka, 12 – 19. 02. 2011.

Junior men
18. Mislav Blagojević

European Criterium Skate Helena 2011., Beograd, Srbija, 12 – 16. 01. 2011.

Junior men
1. Mislav Blagojević

43.Zlatna Pirueta Zagreba, Zagreb,Hrvatska, 09 – 11. 12. 2010.

Senior men
13. Ivor Mikolčević

Santa Claus Cup 2010., Budimpešta, Mađarska, 01 – 05. 12. 2010.

Adv.Nov.boys
5. Mislav Blagojević
Advanced Novice girls
27. Antonija Mraović
29. Sara Barković
31. Antonia Banović
35. Laura Blažević
Bas.Nov.A Boys
4. Tomislav Mikulandrić
Bas.Nov.A 1997-1998
18. Petra Loborec
Bas.Nov.A 1999-2000
9. Lana Petranović
Cubs girls,2000.
15. Dora Grizelj
Cubs g.2001
15. Paula Čirjak
Cubs girls 2002-2004
17. Hana Kosić
21. Vanja Čirjak

European Criterium Skate Celje 2010., Celje, Slovenija, 03 – 07. 11. 2010.

Junior ladies
15. Mateja Bursić
Novice girls
16. Sara Barković
Debs boys
3. Tomislav Mikulandrić
Debs girls, 1997.
11. Ivona Repe
Springs girls,1999
17. Antonia Banović
23. Antea Stojić
24. Ozana Domić
Springs girls,2000
10. Lana Petranović
16. Lara Krizmanić
26. Dora Grizelj
Cubs girls,2001.
16. Timea Mršić
Cubs girls,2002.
13. Iva Gligora

ISU junior Grand Prix Pokal der Blauen Schwerter, Dresden, Njemačka, 06 – 10.10.2010.

Junior men
27. Ivor Mikolčević

3rd Europa Cup Skate Helena – Beograd, Srbija; 13-14.01.2010.

Ivor Mikolčević- 1. mjesto

Tivoli Cup & Dragon Trophy – Ljubljana, Slovenija; 05-07.02.2010.

Ivor Mikolčević- 1. mjesto
Tomislav Mikulandrić - 4. mjesto

42. Zlatna Pirueta Zagreba – Zagreb, Hrvatska; 10-12.12.2009.

Ivor Mikolčević- 17. mjesto

Zlatni Medvjed – Zagreb, Hrvatska; 26.-28.11.2009.

Ivor Mikolčević - 1. mjesto
Tomislav Mikulandrić - 2. mjesto
Antonija Mraović - 3. mjesto
Lana Petranović- 4. mjesto
Antonia Banović - 5. mjesto

Skate Celje – Celje, Slovenija; 04-08.11.2009.

Ivor Mikolčević- 2. mjesto

Zlatni Medvjed – Zagreb, Hrvatska; 21.-25.11.2007.

Borna Blagojević - 1. mjesto
Mislav Blagojević - 2. mjesto
Tomislav Mikulandrić - 3. mjesto
Ivor Mikolčević - 11. mjesto
Lara Krizmanić - 11. mjesto
Romana Grgić - 12. mjesto
Antea Stoić - 14. mjesto
Ida Barac - 16. mjesto
Ozana Domić - 17. mjesto
Lidija Bagić - 17. mjesto
Tena Kos - 18. mjesto
Claudia Krizmanić - 21. mjesto
Lucija Antolak - 22. mjesto
Lara Đerić - 29. mjesto
Ivona Repe- 30. mjesto
Ivana Pinek - 31. mjesto
Katarina Grgić - 34. mjesto